To są smaki świata - Liliana Fabisińska


Liczba stron: 64 
Data wydania: 15 maj 2024 r. 
Seria: 

To MY dzieci świata | To są domy świata | To są smaki świata

Apetyczna książka pełna smaków, potraw, ciekawostek, zwyczajów i przepisów z 28 krajów na różnych kontynentach!
Skąd pochodzi syrop klonowy? Co ląduje na patelni w Indiach? Z czego robi się falafele? Gdzie uprawia się komosę ryżową? Jak przygotować onigiri?
Wszystko o tym, co jedzą, jak jedzą, w jaki sposób przyrządzają dania ludzie na świecie. Dla małych i dużych, którzy kochają podróżować, odkrywać wyjątkowe miejsca, poznawać pyszne przysmaki.

Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, ale nawet pomimo naszej polskiej różnorodności, ważne jest też by dzieciom pokazać, że świat ma do zaoferowania dużo, dużo więcej. 

U mnie w domu królują potrawy z różnych kuchni, znajdzie się odrobinę kuchni włoskiej, meksykańskiej, japońskiej czy ukraińskiej. Dlatego też moje dzieci jakieś małe pojęcie ma o innych smakach, chociaż nie ukrywam, nie są wielkimi zwolennikami sushi, czy taco. Potrawy z całego świata możemy poznać dzięki Erykowi, Oli i psu co się zwie Kokos.

Podróże małe i duże


28 krajów, 6 kontynentów i o wiele więcej potraw do poznania - właśnie to oferuje książka Smaki świata. Mamy więc możliwość wykorzystania 28 przepisów na różne potrawy, zarówno te na słodko i słono. Jestem pewna, że za niedługo wypróbujemy jakiś przepis, ponieważ są łatwe i dzieci mogą dzięki temu odnaleźć się jako kucharz. Jak wspomniałam, potraw jest więcej niż wymienionych państw i dzięki pięknym, kolorowym ilustracjom możemy dowiedzieć się jakie smaki są w danym kraju, czym się zajadają mieszkańcy np. RPA, Chin czy Francji. 

Oprócz tego, na każdej stronie znajdziemy mini zadanie, więc dziecko jest zaciekawione, ponieważ może coś policzyć na rysunku, lub sprawdzamy, czy czytało ze zrozumieniem. Zawsze to jakaś dodatkowa zabawa i nauka. Nie obawiajcie się również trudnych słów, obco znaczące słowa mają tu zapis, jak poprawnie je wymówić, a dodatkową wisienką na torcie jest dla mnie oznaczenie jak w każdym kraju mówi się na kuchnię. Coś cudownego w prostocie.

Nie spodziewałam się, że moje dzieci będą z takim zaciekawieniem dopytywać o różne przyprawy, podróżować palcem po mapie i że ta pozycja dostarczy im tak dużej dawki wiedzy, ale również zabawy.Serdecznie polecam To są smaki świata, każda strona jest tak soczysta, że aż palce lizać, pozycja obowiązkowa dla łasuchów i nie tylko.

Opinia powstała przy współpracy z wydawnictwem Papilon